Ezidi Süryani Kültür Yolculuğu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

7 Gün

Tur Türü

Yurt İçi Turlar

Max. Kişi

20 kişi

Lokasyon

Yurt İçi

Genel Bakış

Yukarı Mezopotamya’nın kadim topraklarına giderek en kadim toplulukların, inanç ve yaşam hikayelerini dinleme şansını bulacağız. Rotamız Yukarı Mezopotamya’nın giriş kapısı sayılan İdil ve Cizre üzerinden Şırnak, Hakkari, Yüksekova ve Van güzergahında devam edecek. Ve bir zamanlar nasipler kapısı olarak bilinen bu yerler de; Nuh Tufanı'nın izlerini, Ezdilerin, Süryanilerin, Nasturilerin ve Keldanilerin kadim hikaye ve inançlarının izlerini sürebileceğiz. 

Müthiş derecede büyüleyici olan coğrafyanın dağlarını, nehirlerini, kanyon ve şelalelerini gördükten sonra. Kutsal hikaye ve efsanlerin derinliklerine dalacağız. Aşkı da göreceğiz, ihaneti de. İlk inananların sesinide duyacağız. Ezidilik, Yahudilik, Hırıstiyanlık ve Müslümanlığın çok bilinmeyen yönlerine yakından şahit olacağız. Gördüğümüz ve duyduğumuz her şey bizi şaşırtıp heyecanlandıracak.

17 MAYIS - 23 MAYIS 2024 İÇİN UÇUŞ BİLGİLERİ 

GİDİŞ :    İSTANBUL HAVALİMANI - ŞIRNAK ŞERAFETTİN ELÇİ HAVALİMANI - THY KALKIŞ : 08:25 -  İNİŞ      : 10:35

DÖNÜŞ : VAN FERİT MELEN HAVALİMANI - İSTANBUL HAVALİMANI - THY KALKIŞ : 18:00 -  İNİŞ.     : 20:20

Tur Programı

1. Gün : Şırnak - İdil - Haberli / Öğündük / Sare ve Mağara Köyü

İstanbul'dan Şırnak Havaalanına iner inmez doğruca İdil Mağara (Kiwex) Köyü, Haberli (Bısırino) Köyü ve Öğündük (Midin) Köylerini keşfe çıkacağız. Bu köylerde bulunan tarihi Manastır ve Kiliselerin yanı sıra eskiden Ezidi yerleşim yeri olan Mağara Köyünün mimarisi ve taş sanatı ile buluşan mezarlıklarını da göreceğiz. Öğle yemeği İdil de. Yemekten sonra burada bulunan dünyanın en eski 2. Süryani Ortodoks Kilisesi olarak bilinen Meryem Ana Kilisesini ziyaretimizin ardından, İdil ve köyleri ziyaretimizi sonlandırıp, akşam yemeği ve Konaklama için otelimize geçiş yapacağız. Konaklama Şırnak.
2. Gün : Cizre

Sabah Kahvaltıdan sonra Sırasıyla öncelikle Cizre’de bulunan Mem û Zin Türbesi, Ulu Camii, Kırmızı Medrese ve İsmail Ebul-İz El-Cezeri Yatırı’nı ziyaret ettikten sonra öğlen yemeği için mola veriyoruz. Bırca Belek olarak adlandırılan tarihi kent surlarını, Hamidiye Kışlası ve burada bulunan Zerdüşti Güneş tapınağını gördükten sonra Cizre Dengbej Evi ziyaretimiz olacak. Öğlen yemeğinin ardından; Güçlükonak yolu üzerinde olan ve Gabar Dağı eteklerine kurulu olan Finik Kalesini veya Finik Ören Yeri için yola çıkacağız. Cehennem deresindeki Elodino kasrı ziyaretimizden sonra otele doğru yol alacağız. Konaklama Şırnak.
3. Gün : Şırnak - Uludere - Beytüşşebap - Hakkâri

Sabah kahvaltısından sonra Beytüşşebap Habur Kanyonuna doğru yol alırken yol üzerinde, Şenoba, Uludere, Tanin Tanin Dağlarını ve Uzungeçit’te bulunan Mağara Pınarı Şelalesini göreceğiz. Daha sonra Hakkariye doğru, Ayvalık beldesinden geçerek Suware Kutra'dan bol manzaralı yolumuzdan devam edeceğiz. Akşam Konaklama Hakkari de.
4. Gün : Hakkâri - Çukurca - Hakkâri

Sabah kahvaltımızdan sonra erkenden yola koyulup, Çukurca'ya hareket ediyoruz. Geçimli köyü ve Kaval şelalesini ziyaret ettikten sonra Hakkari ye dönüyoruz. Gece Hakkari de panaromik Hakkari görüntüsü eşliğinde sohbetimiz devam edecek. Konaklama Hakkâri de.
5. Gün : Hakkâri - Yüksekova - Şemdinli

Sabah kahvaltımızdan sonra Yüksekova üzerinden Şemdinliye doğru hareket ediyoruz. Şemdinli de Nehri Harabelerini göreceğiz ve Çukurca'dan sonra haritadaki diğer en uç noktanın da güzel ve heybetli coğrafyasını göreceğiz. Akşam konaklama. Yüksekova da.
6. Gün : Yüksekova - Van

Sabah kahvaltıdan sonra Yüksekova'dan Van'a doğru yola çıkıyoruz, Van'da Ahtamar adasından sonra otelimize geçip dinleniyoruz ve akşam yemek için dışarı çıkıyoruz. Akşam yemekten sonra isteyen arkadaşlar ile Van'da eğlenmek geceye devam ediyoruz. Konaklama Van.
7. Gün : Van - İstanbul

Sabah Kahvaltısının ardından, Van Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Akabinde alışveriş yapmak isteyen arkadaşlar için serbest zaman ve öğlen yemeğinden sonra İstanbula dönüş için Van Ferit Melen Havalimanından dönüşe geçiyoruz. Başka bir rota da görüşmek üzere...

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Egzotik
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Uçaklı
Havaalanı Buluşma
Türk Havayolları

Sıkça Sorulan Sorular

Konaklama ücrete dahil midir ?
Konaklama ücrete dahildir.
Tur içi ulaşımlar ücrete dahil midir ?
Tur içi ulaşımlar ücrete dahildir.
Konaklama hangi şehirlerde olacaktır ?
Şırnak, Hakkari ve Van

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Bir yorum yazın
Yorum başlığı gerekli
Yorum içeriğinde en az 10 karakter olmalı
Yorum yazmak için giriş yapınız
23.100 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}

Dahil / Hariç Hizmetler

6 Gece otel konaklama
Blue Cat Travel profesyonel rehberlik
Seyahat sigortası
Transferler
6 Sabah Kahvaltısı
4 Akşam Yemeği
Araç ici ikramlar
Kişisel harcamalar
Müze, kamp ve ören yeri giriş ücretleri
Öğlen yemekleri
2 Akşam yemeği
Yemekler de extra içecekler
Gidiş dönüş uçak bileti
başlayan fiyatlar
23.100 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}