Kuşadası Efes Bisiklet Turu

Kuşadası

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

3 Gün

Tur Türü

Bisiklet Turları

Max. Kişi

20 kişi

Lokasyon

Yurt İçi

Genel Bakış

Bizce bisiklet, bulunduğumuz yerin tüm çevresel şartlarına temas etme ve giderek onun bir parçası olarak hareket etme becerisi kazandıran yegâne araçtır. Bisiklet turları, kendi gücümüzün farkına varmayı, doğaya dönüşü, mutluluğun sadelikte olduğunu ve birlikte yeni bir dünya keşfetmek için büyük fırsatlar verir.

 

Bisiklet turlarımız acente hizmetleri ile sunulan konaklamalı butik turlardır.

Bisikletlerimiz tur rotasına uygun olarak tasarlanmış klasik bisiklet - MTB - city bike - yol bisikleti - e-bike elektrikli bisikletlerdir.


Turlarımız rehberlidir, teknik destek ve sigorta hizmetleri sunuyoruz. Bisikletler bizden.

Konaklamalı turlarımızda çadır kamp, pansiyon, butik veya 3* - 5* otel konaklama gibi farklı seçenekler vardır.

 

Konaklama, 3 öğün yemek, bisiklet, rehberlik, teknik destek, sigorta, ara transferler dahil tüm acente hizmetleri ile sunulan sınırlı sayıda katılımla gerçekleştirilen butik turlardır.

 

Bisiklet özgürlüktür.

 

Tur Programı

1. Gün : Güzelçamlı - Davutlar

Etap; Kuşadası Güzelçamlı'dan başlıyor ve mavi bayraklı plajlarıyla ünlü Davutlar’da bisiklet gezisi ile devam ediyor. Güzelçamlı tarihin ilk çağlarından günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, ve bu medeniyetler Güzelçamlı’da izlerini bırakmışlardır. Tarihin bilinen en eski şehir devletleri federasyonu olan İyonya uygarlığının konsey merkezi, toplantı yeri Panion-ion Antik Tiyatrosu Güzelçamlı’da bulunmaktadır. Bu antik alanda Bias ve Thales gibi antik çağın bilge ve filozofları konuşmalar yapmışlardır. 1922 yılına kadar bir Rum köyü olan Güzelçamlı’ya 1924 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Yunanistan ile yapılan mübadele antlaşması ile Yunanistan’ın Kavala şehrine bağlı Elefteres Köyü'nden gelen Türk mübadil muhacirler iskân ettirilmiş ve köyün ismi Güzelçamlı olmuştur. Kuşadası, Davutlar Güzelçamlı sahil bölgesinde 12 km kesintisiz bisiklet yolu bulunmaktadır. Sevgi Plajı ülkemizde bulunan en güzel plajlar arasındadır. Ege Denizi’nin sığ özelliğe sahip olması plajın tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır. Kuşadası, Davutlar bölgesinde bulunan okaliptüs ağaçları yaz mevsiminde gölgelenmek için tercih edilebilir. Plaj bölgelerinde tuvalet, duş, büfe ve kafeler yer almaktadır. Sevgi Plajı’nın çoğu bölgesinde; çay bahçesi, büfe, restoran ve kafeterya hizmet vermektedir. Sevgi Plajı’nın denizi oldukça berrak ve temizdir. Mavi bayrağı bulunan deniz, kum plajı olarak tanınmaktadır. Güzelçamlı karşısında Samos adası yer almaktadır. Konaklama Kınalı Kaya Otel.
2. Gün : Pamucak - Efes Antik - Kenti ve Selçuk

Pamucak, Efes Antik Kenti ve Selçuk gibi tarihi yerleri bisikletle geziyoruz. Selçuk'un 9 km, Efes Antik Kenti'nin ise 6 km kuzeyinde, uzunluğu beş kilometreyi bulan Pamucak sahili bulunmaktadır. Ortalama 5 km uzunluğunda bir sahil şeridine sahip olan Pamucak Plajı, mavi bayraklı bir plajdır. Kum zambakları için doğal bir yetişme ortamı olan plaj; berrak ve temiz denizi ve güneşli sahili ile oldukça keyifli bir ortam sunmaktadır. Efes Anadolu'nun batı kıyısında, bugünkü Selçuk ilçesinin 3 km uzağında bulunan, daha sonra önemli bir Roma kenti olan antik bir Yunan kentiydi. Klasik Yunan döneminde İyonya'nın on iki şehrinden biriydi. Kuruluşu Cilalı Taş Devri MÖ 6000 yıllarına dayanır. Selçuk ise; Artemis Tapınağı, Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi ve Kilisesi, St.Jean Kilisesi ve Mezarı, Selçuk Kalesi, İsa Bey Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans Su Kemerleri ve Pollio Su Kemeri ile meşhurdur. İşte bugün bu tarihi, antik ve doğa güzellikleri olan yerleri bisikletlerimiz ile gezip görme şansına sahibiz. Konaklama Kınalı Kaya Otel.
3. Gün : Dilek Yarımadası BüyüK Menderes Deltası Milli Parkı

Bugünkü programımızda, Dilek Yarımadası Milli Parkı'nı bisikletlerimiz ile gezeceğiz. Ülkemizin en önemli milli parklarından biri olan Dilek Yarımadası Milli Parkı 27.675 hektarlık bir alana sahiptir. Dilek Yarımadası 20 km uzunluğunda ve ortalama 6 km. genişliğindedir. En yüksek yeri Dilek Tepesi (Mykale) 1.237 metredir. İçmeler, Aydınlık, Kavaklı (Kalamaki) ve Karasu Plajları başta olmak üzere birçok koylara sahiptir. Milli park girişinde bulunan Tarihi Zeus Mağarası ve Sarıkaya Kanyonu önemli ziyaret yerlerindendir. Güzelçamlı’dan kalkan günübirlik tekne turlarıyla binlerce kişi cennet koyları ziyaret etmektedir. Milli Park Fauna – Flora açısından Türkiye’nin en zengin parkıdır. Tür, alt tür ve varyete düzeyinde 804 adet bitki belirlenmiştir. Bu bitkilerden 6 adedi dünyada sadece milli parkta görülen türlerdir. Ayrıca Türkiye için endemik olan 33 adet bitki türü vardır. Bu benzersiz çeşitlilik nedeniyle Dilek Yarımadası, Avrupa Konseyi tarafından flora biogenetik rezerv alanı ilan edilmiştir. Milli park 28 çeşit memeli, 42 çeşit sürüngen, ve çok sayıda deniz canlısına ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca yarımada nesli tükendiği düşünülen Anadolu parsının batıda yaşadığı son noktadır. Dünyanın en nadir 10 memelisinden biri olan Akdeniz foku yarımada kıyılarında yaşamaktadır. Yaban domuzları, yaban atları ve son yıllarda Antalya Düzlerçamı'ndan getirilip milli parka bırakılan alageyikler burada barınan hayvanlar arasındadır. Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere...

Temalar

Macera
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Egzotik
Eğitim
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

2 Gece

Ulaşım Tipi

Bölge Buluşmalı

Tur Konumu

Kuşadası

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Bir yorum yazın
Yorum başlığı gerekli
Yorum içeriğinde en az 10 karakter olmalı
Yorum yazmak için giriş yapınız
5.500 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}

Dahil / Hariç Hizmetler

Bisiklet + kask
Bisiklet eğitimi
Bisiklet turu
Profesyonel rehberlik
Otel konaklama
Tur boyunca transferler
Sabah kahvaltıları
Akşam yemekleri
Öğlen atıştırmalıklar
Bisiklet rehberliği
Teknik servis
Milli park giriş ücretleri
Seyahat sigortası
Gidiş dönüş ulaşım harcamaları
Bireysel harcamalar
Yemeklerde alınacak içecekler
başlayan fiyatlar
5.500 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}