Van Doğubeyazıt Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

3 Gün

Tur Türü

Yurt İçi Turlar

Max. Kişi

20 kişi

Lokasyon

Yurt İçi

Genel Bakış

Gezilecek Yerler

 • Iğdır Tuzluca Tuz Mağaraları
 • Doğubeyazıt İshakpaşa Sarayı
 • Van Muradiye Şelalesi
 • Ahlat Selçuklu Mezarlığı
 • Tatvan Nemrut Krater Gölü
 • Bitlis
 • Van Ahtamar Adası
 • Van Müzesi
 • Çavuştepe

ALINMASI GEREKEN UÇUŞ BİLGİLERİ

GİDİŞ - THY İSTANBUL KALKIŞ 06:35 - IĞDIR İNİŞ 08:40

DÖNÜŞ - THY VAN KALKIŞ 18:00 - İSTANBUL İNİŞ 20:20

Tur Programı

1. Gün : Iğdır, Doğubayazıt, İshakpaşa Sarayı, Muradiye Şelalesi, Selçuklu Meydan Mezarlığı, Tatvan

İstanbul Havalimanı'ndan belirtilen uçuş ile Iğdır’a hareket ediyoruz. Uçağımız Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı'na iniyor ve burada bizi bekleyen aracımızla buluşup Tuzluca tuz mağaralarına gidiyoruz. Buradaki gezimizi bitirdikten sonra Doğubayazıt' a hareket ediyoruz. Birçok efsanenin baş kahramanı Ağrı Dağının eteklerindeki İshakpaşa Sarayını ve muhteşem manzaralarını belleğimize işledikten sonra, Sarayı rehberimiz eşliğinde adım adım geziyoruz. Külliye'de karşılaşacağımız taş işçiliğine hayran kalacaksınız. İshakpaşa Sarayı gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Ardından Doğubayazıt – Çaldıran yolunu takip ederek Muradiye Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz fotoğraf ve serbest zamanın ardından Erciş üzerinden Ahlat’a ulaşıyoruz. Dünya’daki tek sütunlu kümbet olan Emir Bayındır Kümbet’i ilk ziyaret noktamız olacak. Ardından Dünya’nın en büyük Türk - İslam Mezarlığı olarak bilinen UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası geçici listesinde yer alan Selçuklu Meydan Mezarlığı’ndaki 8 bin 200 mezar taşı ve üzerilerindeki kabartma ve oyma işlemeleri gözlemliyoruz. Çekeceğimiz fotoğrafların ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Tatvan da.
2. Gün : Nemrut Krater Gölü, Akdamar Adası

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından otelin önünde hazır olan aracımıza binerek Nemrut Krater gölüne hareket ediyoruz. Ortalama 30 dakikalık yolculuk sonrası panaromik mola noktasına ulaşıyor, Van Gölü ile krater gölünü fotoğraflıyoruz. Sonrasında buhar bacalarını görüyor ve büyük göle ulaşıyoruz. Büyük göl aynı zamanda soğuk olan kısımdır, büyük gölde verdiğimiz fotoğraf molası sonrası ılık göle ulaşıyor burada verdiğimiz serbest zaman ve fotoğraf molası sonrasında minibüslere binerek otele geri dönüyoruz. Valizlerimizi alarak Gevaş’a doğru hareket ediyoruz. Gevaş’a ulaştığımızda ilk olarak öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından restaurantın iskelesinden teknemize binerek Akdamar Adasına hareket ediyoruz. Tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek bir yolculuğun ardından Akdamar Adası'na ulaşıp, muhteşem taş işçiliği örneklerini gözlemleyebileceğimiz Akdamar Kilisesi'ni geziyor ve rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Van'ın en önemli turizm noktası olan Akdamar Adası'nda geçirecek olduğumuz keyifli vakitlerin ardından Van Merkez’e hareket ediyoruz. Sonrasında konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Van.
3. Gün : Van Müzesi, Van Kedisi Evi, Çavuştepe

Sabah otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip otelden ayrılıyor ve Meşhur Van Kahvaltısı için önceden belirlediğimiz salona geçiyoruz. Kahvaltımızın ardından Van müzesine geçiyoruz, müze ve kedi evi ziyaretimizden sonra Urartu Krallığı'nın izlerini günümüze taşıyan Çavuştepe Kalesi son günümüzün son durağı olacak. Andezit taş bloklar üzerine işlenmiş yazıtları ve diğer arkeolojik alanları rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Ardından öğlen yemeği için restauranta gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Van Ferit Melen Havalimanı’na gidiyoruz.Belirtilen uçuş ile İstanbul Havalimanı'na uçuyor ve siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Aile ve Çocuklar

Tur Süresi

2 Gece

Ulaşım Tipi

Uçaklı
Bölge Buluşmalı

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Bir yorum yazın
Yorum başlığı gerekli
Yorum içeriğinde en az 10 karakter olmalı
Yorum yazmak için giriş yapınız
12.500 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
 • {{total_price_html}}
 • {{pay_now_price_html}}

Dahil / Hariç Hizmetler

Otel Konaklama
Tur Boyunca Transferler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Otel Kahvaltıları
Özel Van Kahvaltısı
Akşam Yemekleri
Seyahat Sigortası
Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
Özel Harcamalar
Öğlen Yemekleri
başlayan fiyatlar
12.500 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}